fb

Do jakiego stylu pasuje podświetlane lustro?


Do jakiego stylu pasuje podświetlane lustro?

Tradycyjnie lustra pełniły wyłącznie funkcję użytkową, dziś jednak stanowią także ekskluzywny i niezwykle nowoczesny element dekoracyjny. Podświetlenie diodami LED sprzyja zarówno ich praktycznemu zastosowaniu, jak i wzmacnia wrażenia estetyczne. Podświetlane lustra stosowane są przede wszystkim w łazienkach, choć ich niecodzienny charakter sprawia, że potrafią również zaakcentować wnętrza stylowych salonów, korytarzy lub sypialni.

W jakich aranżacjach sprawdzają się podświetlane lustra?

Lustra z podświetleniem to bardzo nowoczesne rozwiązanie i dlatego też najnowsze, oszczędne trendy wnętrzarskie nie mogą się bez nich obejść. Salony urządzone w duchu hi-tech, minimalistyczne, z elementami w wąskiej skali barw, wykorzystujące takie materiały, jak szkło czy beton, wymagają również nietypowych dekoracji. Doskonale sprawdzają się w tej roli lustra LED. Ich niezwykły potencjał może być także wykorzystany w designerskich wnętrzach lub w pomieszczeniach w stylu loft. Podświetlane lustra to niezbędny akcent współczesnych aranżacji glamour, w których największe znaczenie ma blask i luksus, choć mogą one też stanowić subtelną ozdobę wnętrz w stylu skandynawskim.

Jak dobrać lustro z podświetleniem do łazienki?

Trudno wyobrazić sobie wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych w łazience, która pozbawiona jest lustra. Równomierne oświetlenie twarzy jest także konieczne do przygotowania precyzyjnego makijażu. Lustro podświetlane umieszczone w łazience potrafi znakomicie ułatwić wszelkie zabiegi kosmetyczne, ale również może podkreślić elegancki charakter pomieszczenia i zbudować nastrój relaksu. Jeśli w łazience przeważają obłe, miękkie kształty, dobrze jest zdecydować się na okrągłe lustro, natomiast w przypadku dominacji ostrych kątów, lepiej postawić na taflę w formie prostokąta.