fb

Kiedy warto się zdecydować na zakup lustra z podświetleniem?


Kiedy warto się zdecydować na zakup lustra z podświetleniem?

Zakup lustra łazienkowego niemalże w każdym przypadku łączy się z wyborem odpowiedniego oświetlenia montowanego tuż nad nim. Taki duet z założenia ma zapewniać komfort codziennego korzystania z łazienki. W rzeczywistości jednak dopasowanie oświetlenia do lustra wcale nie jest proste. Problematyczny bywa też montaż dodatkowych opraw świetlnych. Z tego powodu rosnącą popularnością cieszy się wybór wielofunkcyjnego lustra ze zintegrowanym oświetleniem LED. Kiedy warto pomyśleć o jego montażu?

Lustro z podświetleniem w łazience – kiedy to dobry wybór?

Wybór podświetlanego lustra to strzał w dziesiątkę w przypadku osób, które cenią sobie minimalistyczne aranżacje. Lustra zintegrowane z oświetleniem LED wykluczają konieczność montażu dodatkowych opraw świetlnych w strefie nadumywalkowej. Takie rozwiązanie zapewnia oszczędność miejsca i wyklucza ryzyko zagracenia przestrzeni kinkietami lub wiszącymi lampami. Świetnie sprawdza się zatem na małej przestrzeni. Poza tym istotnie podnosi funkcjonalność strefy przy lustrze. Zapewnia równomierne oświetlenie i eliminuje problem powstawania cieni na tafli. Lustra podświetlane łatwo też utrzymać w czystości. Zastosowanie technologii LED generuje z kolei znaczne oszczędności oraz zapewnia długotrwałą eksploatację.

Podświetlane lustro jako wyjątkowa dekoracja łazienki

Lustro z podświetleniem to bez wątpienia wyjątkowa ozdoba każdej łazienki. Oprócz swoich praktycznych funkcji taki element wyposażenia przyciąga wzrok i dodaje przestrzeni charakteru. Wybór podświetlanego lustra jest doskonałym sposobem na to, by zaaranżować łazienkę w nowoczesnym stylu np. modern, art deco czy glamour. Warto się zatem na nie zdecydować, gdy chce się stworzyć wyjątkową i modną aranżację na miarę tych prezentowanych w katalogach wnętrzarskich.