fb

Nie tylko do łazienki. Gdzie jeszcze sprawdzi się podświetlane lustro?


Nie tylko do łazienki. Gdzie jeszcze sprawdzi się podświetlane lustro?

Podświetlane lustro to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w łazience, ponieważ umożliwia ono precyzyjne wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Oświetlenie LED w lustrach poprawia widoczność twarzy i zapewnia większy komfort podczas codziennych czynności, takich jak makijaż czy golenie się. Jednak rozwiązanie to świetnie sprawdza się także w innych pomieszczeniach, w których ważna jest odpowiednia widoczność i estetyka. Oświetlenie LED jest zazwyczaj umieszczone na obwodzie lustra i może być regulowane w zależności od preferencji.

Zastosowanie lustra z podświetleniem

Zastosowanie podświetlanych luster nie musi ograniczać się wyłącznie do łazienek. Mogą być one wykorzystywane w różnych miejscach w domu, takich jak garderoby, korytarze i sypialnie. Oświetlenie LED przydaje się podczas zakładania biżuterii przy toaletce lub dobierania odzieży w ciasnej garderobie. W sypialni lustra podświetlane umieszczone na szafkach nocnych czy przy łóżku tworzą nietuzinkową atmosferę i nadają pomieszczeniu nowy, luksusowy wymiar. Doskonale sprawdzają się również jako subtelne źródło światła w ciemnym i wąskim holu, który często pozbawiony jest okien, a co za tym idzie – także naturalnego dziennego oświetlenia.

Lustra LED jako designerski akcent

W ostatnich latach projektanci zaczęli postrzegać lustra LED nie tylko jako przedmiot praktyczny, ale także jako dekoracyjne dzieło sztuki. Lustra włączone do projektu aranżacji wnętrz dodają pomieszczeniu głębi i jasności. Venti oferuje wachlarz designerskich luster podświetlanych, które łączą funkcjonalność ze stylem, dzięki czemu są idealnym dodatkiem do każdego nowoczesnego domu. Światło LED jest bardzo naturalne i nie zniekształca kolorów, dlatego nie należy obawiać się jego negatywnego wpływu na estetykę aranżacji.