Venti lustra-szyby
fb

Lustra łazienkowe


Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i makijażu w łazience bez użycia lustra byłoby naprawdę trudne i uciążliwe. Zadaniem lustra łazienkowego jest przede wszystkim odbijanie twarzy, tak by była ona dobrze widoczna i idealnie odwzorowana. Warto również zadbać o to, by lustro komponowało się z wnętrzem łazienki i stanowiło także element dekoracyjny. Wybierając odpowiedni model, należy podjąć decyzje dotyczące jego kształtu, obramowania, jak również sposobu oświetlenia. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele różniących się od siebie produktów, dlatego zachęcamy, by najpierw jasno określić swoje potrzeby. Chętnie pomożemy w znalezieniu najlepszego lustra do Państwa łazienki!

Jak wybrać odpowiedni rozmiar lustra do łazienki?

Podczas wyboru wielkości lustra łazienkowego, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Lustro ma wyjątkową moc optycznego powiększania pomieszczenia, dlatego za pomocą właściwie dobranego lustra można uzyskać wrażenie dodatkowej przestrzeni nawet w naprawdę małej łazience. W takim przypadku polecamy wybrać tak duży rozmiar, jaki tylko zmieści się wśród innych mebli i akcesoriów łazienkowych. Należy jednak pamiętać, że lustra ułożone poziomo nie powinny być dłuższe od toaletki, ponieważ zaburzą kompozycję całego pomieszczenia. Większa tafla będzie z pewnością znacznie bardziej funkcjonalna od lustra w małym rozmiarze. Interesującą koncepcją aranżacyjną jest także umieszczenie dwóch niezależnych mniejszych luster obok siebie.

Jak dopasować kształt lustra łazienkowego?

W naszej ofercie znajdą Państwo lustra o rozmaitych kształtach. Wśród nich prezentujemy lustra łazienkowe okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne i nieregularne. Szukając najlepszego wariantu do aranżowanej od podstaw lub remontowanej łazienki, dobrze jest zwrócić uwagę na pozostałe kształty obecne w pomieszczeniu. Spójny efekt zostanie osiągnięty, jeśli wszystkie przedmioty będą miały podobny charakter. W łazience, w której dominują elementy o ostrych liniach, doskonale sprawdzą się surowe tafle o kształcie prostokąta lub kwadratu. Z kolei lustra okrągłe i owalne będą dobrze wyglądały w otoczeniu elementów o łagodnych i miękkich krawędziach. Nieregularne kształty warto stosować wtedy, gdy całą łazienkę cechuje prostota – w takim przypadku nasze lustro będzie przyciągało wzrok i stanie się wyraźnym akcentem dekoracyjnym.

Jak oświetlić okolicę lustra w łazience?

Dla uzyskania maksymalnego komfortu podczas zabiegów kosmetycznych i pielęgnacji, odbijająca się w tafli twarz powinna być dobrze oświetlona. Z pewnością nie wystarczy górne światło w łazience, ponieważ część twarzy będzie zawsze ukryta w cieniu. Dla uzyskania równomiernego oświetlenia i uniknięcia cieni, najlepiej jest zainstalować trzy odrębne źródła światła – dwa po bokach i jedno u góry. Światło nie może być punktowe ani zbyt mocne, ponieważ będzie oślepiać stojącą przed lustrem osobę.

Najnowszym rozwiązaniem zakresie oświetlenia luster łazienkowych jest technologia LED. Brak dodatkowych opraw znacznie ułatwia montaż, a wbudowane diody są tak rozmieszczone, by optymalnie oświetlały całą twarz. Podświetlenie LED jest energooszczędne, a żarówki wykazują długą żywotność. Musimy także podkreślić, że lustra z własnym oświetleniem budują wyjątkowy klimat w łazience, która wygląda nowocześnie i stylowo. Lustra LED to dekoracja sama w sobie!

venti
venti
venti
venti

Jesteśmy w kontakcie!


Gotowy, aby zrealizować swój kolejny pomysł?
Zadzwoń do nas lub wyślij e-mail,
skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

VENTI Sp. Komandytowa

ul. Świdnicka 149
58-200 Dzierżoniów

Salon sprzedaży - sklep firmowy

pn-pt 9:00-17:00


Biuro firmy
pn-pt 7:00-15:00

NIP: 882 211 74 13
REGON: 021924914