fb

Jakie lustro wybrać do nowoczesnej łazienki?


Jakie lustro wybrać do nowoczesnej łazienki?

Lustro w łazience pełni przede wszystkim funkcję użytkową, choć w nowocześnie urządzanych łazienkach zaczyna być traktowane jako istotny element dekoracyjny. Oczywiście ważne jest to, by charakter i styl lustra uzupełniał wystrój łazienki bądź wyraźnie z nim kontrastował, tworząc nieszablonowe, przykuwające wzrok zestawienie. Z funkcjonalnego punktu widzenia wielkość lustra powinna być dopasowana do rozmiarów umywalki lub toaletki, a wysokość, na jakiej jest zawieszone – do wzrostu domowników. Jeśli zaś chodzi o estetykę lustra, zapraszamy do zapoznania się z najmodniejszymi propozycjami.

Energooszczędne i stylowe podświetlenie tafli

Właściwe oświetlenie lustra odgrywa kluczową rolę dla komfortu wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Warto jednak zauważyć, że nowoczesne lustra wyposażone we własne oświetlenie LED wprowadzają w łazience wyjątkowy nastrój i wywołują wrażenie luksusu. Podświetlane lustro łazienkowe to niezbędny element designerskich pomieszczeń, a przy tym ma ono wiele praktycznych zalet. Diody LED są źródłem delikatnego, rozproszonego światła, które nie rzuca cieni na odbijającą się w tafli twarz, nie zniekształca jej i perfekcyjnie odtwarza barwy. Lustro ledowe nie zużywa dużo energii elektrycznej, a ponadto jest w zasadzie bezawaryjne.

Jaki kształt lustra pasuje do nowoczesnych aranżacji?

Do tej pory najbardziej popularnym kształtem lustra łazienkowego był prostokąt. Aktualnie proste linie i ostre kąty są wypierane przez klasyczne koła, owale oraz lustra nieregularne o miękkich krawędziach. Okrągłe lustra stanowią bardzo subtelną ozdobę. Mogą być oszczędne lub wzbogacone o dekoracyjną ramę. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się lustra w kształcie koła zawieszone na pasku lub łańcuszku, stanowiącym kolejny stylowy dodatek.