fb

Okrągłe czy prostokątne? Jakie lustro do łazienki?


Okrągłe czy prostokątne? Jakie lustro do łazienki?

Wybór lustra do łazienki to niełatwe zadanie, zwłaszcza w obliczu szerokiej gamy dostępnych na rynku modeli.  Wybierając lustro do łazienki, warto zastanowić się, jaki kształt będzie najlepszy – okrągły czy prostokątny?

Kształt lustra a wielkość łazienki

Na początek warto przemyśleć, jaki efekt chcemy osiągnąć. Wybór kształtu lustra może wpłynąć na odbiór całego pomieszczenia. W małych łazienkach zdecydowanie lepiej prezentują się okrągłe lustra, które optycznie powiększają przestrzeń. Ich miękkie linie dodają delikatności i sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. Ponadto okrągłe lustra doskonale komponują się z elementami łazienek o zaokrąglonych kształtach, na przykład z wannami narożnymi.

W przypadku dużych łazienek warto rozważyć wybór prostokątnego lustra, które umożliwi wykorzystanie całej szerokości ściany. Prostokątne lustro świetnie sprawdzi się również w przestrzeniach o surowym, minimalistycznym wystroju. Dodatkowo prostokątne lustro może być wyposażone w różnego rodzaju półki i uchwyty, co z pewnością ułatwi przechowywanie kosmetyków i akcesoriów łazienkowych.

Oświetlenie i dodatkowe funkcje lustra

Drugim istotnym elementem, który warto wziąć pod uwagę, jest oświetlenie. Zarówno okrągłe, jak i prostokątne lustra mogą być wyposażone we wbudowane oświetlenie LED. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak równomiernie jest ono rozmieszczone wokół lustra. Okrągłe lustra z oświetleniem LED zachwycają swoim efektownym wyglądem i doskonale nadają się do makijażu czy golenia.

W przypadku prostokątnych luster możliwości są jeszcze większe — można wybrać między równomiernym rozproszeniem światła na całej powierzchni lustra a skoncentrowaniem go w górnej lub dolnej części. Istnieje również opcja montażu oświetlenia na zewnątrz lustra, co może dodać wnętrzu ciekawego charakteru.

Podsumowując, zarówno okrągłe, jak i prostokątne lustra mają swoje zalety i wady. Wybór odpowiedniego kształtu zależy od wielkości łazienki, stylu wystroju wnętrza oraz indywidualnych potrzeb użytkowników.